Перші пінгвінята біля української антарктичної станції

Біля антарктичної станції “Академік Вернадський” з’явилися перші пташенята субантарктичних пінгвінів цього року. Про це розповідає фб-сторінка НАНЦ. Зараз вони у сіренькому пушку, дуже смішні й незграбні, ховаються під батьків, але активно звідти пищать.

Нині з перших відкладених на початку листопада 11 яєць народилося 8 малюків. Є родини, в яких вилупилося вже по два пінгвіняти, а є такі, де одне дитинча ще очікує на появу брата чи сестри. Первістків виявив біолог 28-ї УАЕ Сергій Глотов, пожартувавши, що “Ноосфера”, немов лелека, “принесла” полярникам поповнення.

Найближчі кілька місяців на острові Галіндез очікується справжній бебі-бум. Адже нині тут гніздує рекордна кількість субантарктичних пінгвінів – понад 5,3 тис. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко нарахував у їхніх гніздах 4,8 тис. яєць. Отже, передбачається, що на Новий рік біля станції “Академік Вернадський” буде дуже багато пінгвінів і пінгвінят.

Ці птахи висиджують яйця та пташенят по черзі. Доки один з партнерів залишається на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля, а через кілька днів вони змінюються.

Під повною опікою батьків малюки перебувають близько місяця. Потім починають линяти, об’єднуватися в ясла та активно вивчати навколишній світ. Після закінчення линьки вони вчаться плавати в океані й самостійно добувати собі їжу. До того батьки годують їх наловленим крилем.

Інформація та фото біологів 28-ї УАЕ Вадима Ткаченка та Сергія Глотова.


Читайте також:

Як українські полярники вивчають пінгвінів (відео)

Міграція пінгвінів є одним з показників зміни клімату в антарктичному регіоні

Експансія пінгвінів на станції «Академік Вернадський» 

Африканські пінгвіни спілкуються як примати

Пінгвіни користаються з розширення морської зони заборони рибальства 

Related posts

Leave a Comment